Спомен кућа Родољуба Чолаковића

Позната под првобитним именом ,,Црвене правда,, је замишљена као власникова задужбина културној јавностии овог града. Зграда се налази у близини парка и фудбалског стадиона у непосредној близини центра града.

По жељи дародавца задужбина је укњижена 1983. године као власништво Музеја Семберије који је у овом простору све до 1992. године организовао бројне културне садржаје као што су: округли столови, савјетовања, промоције, разговори о књизи, видео и филмске пројекције, изложбе и други облици културног израза.

Већ дужи низ година овај простор не служи својој основној намјени, а у њега су ренутно смјештене канцеларије одређених борачких категорија.

У циљу побољшања туристичке понуде и у циљу даљег развоја културних потреба грађанства очекује се скоро враћање овог објекта првобитној намјени.